Догляд за міжкімнатними дверями

859
logo

Uhod-za-mezhkomnatnyimi-dveryami.jpg


Сучасний догляд за міжкімнатними дверями не представляє особливої складності. Все, що повинні зробити хороші господарі – стежити за правильною роботою всіх функціональних елементів, регулярно чистити від забруднення, використовуючи засоби з урахуванням матеріалу, з якого виготовлено двері.


Складові якісного догляду


Догляд за міжкімнатними дверями складається з нескладних дій. Він полягає в регулярному видаленні пилу з поверхні. При несильних забрудненнях достатньо протирати двері вологою ганчіркою, а потім сухою. Якщо є вставки зі скла, то спочатку потрібно «подбати» про них і тільки потім протирати двері. Більш складні забруднення слід видаляти з поверхні дверей за допомогою спеціальних хімічних засобів. Вибір того чи іншого засобу залежить від матеріалу, з якого виготовлено виріб.


Догляд за дверима з урахуванням матеріалу


Двері з дерева. В перше чергу, щоб полегшити догляд за дерев’яними дверима, потрібно забезпечити їм належні умови. Вологість повинна бути на рівні 40-60%. Не слід допускати пересихання дверного полотна, тому електричні нагрівальні прилади потрібно тримати подалі від дверей. Зазвичай вироби з дерева покривають спеціальним лаком, це дозволяє зберігати цілісність та привабливий зовнішній вигляд. Миючі засоби, що використовують для чистки дерев’яних  дверей, не повинні містити агресивних речовин. В склад не повинні входити: ацетон, бензин, хлорка, розчинники та кислоти. Для видалення плям потрібно використовувати спеціальні засоби для лакових поверхонь. Можна придбати поліроль на основі воску. 


Двері зі шпону. Догляд за міжкімнатними шпонованими дверима повинен бути регулярним. Поверхню таких дверей необхідно протирати засобом на основі воску. Достатньо робити це 1-2 рази в рік. Якщо вологість підвищена, то використовувати поліроль  необхідно частіше. Вибирати засоби для очищення, потрібно з позначкою для шпонованих поверхонь.


Ламіновані двері. Як відомо, ламінат – більш доступний за ціною аналог шпону. Догляд за такими дверима, аналогічний догляду за шпонованими моделями. Необхідно використовувати спеціальну поліроль. 


Загальні рекомендації, які підходять для всіх типів матеріалів, виглядають наступним чином: 


  • Не піддавати виріб дії вологи

  • Не пересушувати.

  • Уникати механічних пошкоджень.
  • Для видалення стійких забруднень використовувати спеціальні засоби з урахуванням матеріалу.
  • Перевіряти нормальну роботу функціональних елементів, змащувати їх якщо потрібно.


Якщо догляд буде своєчасним та якісним, двері прослужать вам не один рік та збережуть при цьому гарний зовнішній вигляд. 


Назад до списку

Вгору