Як і чим змащувати двері

6867
logo

как-и-чем-смазывать-двери

Про те, як і чим змастити двері, буде незайвим знати кожному господарю. Коли в оселі комфортну тишу порушує неприємний пронизливий скрип, що з’являється під час руху дверного полотна, відчуваються негативні емоції і виникають неприємні відчуття. Роздратування наростає, якщо не виходить швидко відновити, зробивши беззвучною роботу дверного механізму.

    

Причини появи скрипу

 

  • Від появи скрипу дверей ніхто не застрахований. Фурнітура потребує не тільки правильний монтаж , але й періодичне регулювання, мастило. Якщо двері під час руху почали видавати звук, слід для початку знайти причину. А їх може бути кілька:

  • Слід перевірити мастило і виключити варіанти його відсутності, а саме: висихання, загустіння, розтікання. При його відсутності або недостатній кількості, фурнітура, затираючи, спочатку перестає правильно працювати, а після зовсім виходить з ладу.

  • Скрип може з'явитися при корозії. Іржа повільно, але впевнено з'їдає металеве дверне полотно, ускладнюючи його рух. Помітивши її, потрібно змастити вхідні двері спеціальним антикорозійним засобом.

  • Варто придивитися до деталей, проаналізувати ступінь їх зношеності.

  • Часто в петлі потрапляє сміття, пил і, сильно забруднена конструкція починає скрипіти. Перед тим, як змастити петлі міжкімнатних дверей, весь бруд слід видалити.

 

Якщо скрип з'явився в результаті нестачі мастила або причиною виявилося сміття, для багатьох стає актуальним питання, ніж змастити двері, щоб не скрипіла.

 

Варіанти мастила

 

Неважливо, міжкімнатні або вхідні двері, петлі, механізми періодично вимагають уваги та догляду. Для цього не зайвим мати в господарстві спеціальну баночку із засобом, що допоможе знайти відповідь на питання, чим змастити двері та фурнітуру. Це може бути Солідол, Циатім. Якщо необхідно змастити вхідну дверну конструкцію або хвіртку, підійдуть універсальні засоби: Літол (морозостійкий, водостійкий) або WD 40 (універсальний засіб, що справляється з іржею, корозією).


Альтернативні варіанти для змащення

 

Якщо немає в господарстві спеціального засобу, тоді в пошуку відповіді, чим змастити петлі дверей, можна знайти альтернативу. У автомобілістів завжди знайдеться старе, колись злите машинне масло. Воно чудово підійде для змащування петель і замків.

 

Зазвичай у тих, хто шиє або займається рукоділлям за допомогою швейної машини, теж є в засіках повна маслянка. Таке масло наносити зручно, для дверних петель воно чудово підійде.

 

У випадках, коли немає чим змастити петлі, можна використовувати звичайне масло рослинного походження. Правда, такого мастила вистачить ненадовго.

 

Як змащувати фурнітуру маслом

 

У тому, як змащувати дверну фурнітуру маслом, є кілька правил.


  • Зручно працювати спеціальною масельничкою. Її може замінити медичний шприц.

  • Розібрані фурнітурні деталі змащуються пензликом або ватним тампоном, накрученими на довгу шпажку або пінцет. 

  • Після змазування серветкою необхідно видалити зайве масло.


Вибираючи, чим змастити дверне полотно, його фурнітуру, найкраще використовувати якісні густі засоби. Важливо в цілях профілактики робити це регулярно.


Назад до списку

Вгору