Що таке шпон

5952
logo

scho-take-shpon.jpg


Напевно, багато хто з вас знайомий з виробами зі шпону. Найпоширенішими з них є двері та меблі. Звичайно ж, всіх цікавить питання, що таке шпон, які особливості цього матеріалу та його експлуатаційні характеристики.


Шпон – це листи деревини невеликої товщини від 10 до 0,1 мм, які виготовляються різними методами. Матеріал виробляють методом розпилу, стругання або лущення. В якості початкової сировини зазвичай виступають колоди та бруски дерева.


Види шпону


Розрізняють натуральний шпон, фарбований (кольоровий) шпон або файн-лайн.


Натуральний шпон – тонкі листи деревини, які мають натуральний колір і структуру. Лист натурального шпону виробляють шляхом тонкого зрізу частини поверхні з масиву дерева цінних порід. Таким чином, зберігають структуру дерева. Шпон дешевший від масиву дерева.


Кольоровий шпон – проморена та пофарбована в будь-який колір деревина.


Файн-лайн – це шпон, реконструйований з лущеного шпону м'яких порід деревини шляхом склеювання листів шпону між собою і формування його в блоки, з яких потім отримують шпон різноманітних розмірів, кольорів і текстури.


Лущений шпон вважається найпоширенішим видом, робиться з дуба, сосни, берези, вільхи. Має невисоку вартість, виробляється за технологією «Тонка луста», яку знімають вкругову з колоди. Технологія економічна, дозволяє зняти максимум придатної для подальшого використання деревини з однієї колоди.


Струганий шпон виробляють з цінних порід дерев (в'яз, ясен, червоне дерево, бук, дуб). З урахуванням візерунка в тому чи іншому сорті дерева, при виробництві шпону цього виду, вибирають напрямок стругання.


Що таке шпон пилений? Листи такого шпона виробляються з хвойних порід дерева методом пилення. 


Що таке шпон? Відповідь на це питання проста. Зовнішньо – це натуральна деревина, та за своїми характеристикам – це надійний довговічний матеріал, який не боїться перепадів температур та має тривалий термін експлуатації.


Шпоновані двері

Популярним видом виробів зі шпону є шпоновані двері. Для їх виготовлення використовується шпон товщиною від 0,7 до 1 мм. Зверху шпон покривається лаком, це дозволяє виробу отримати благородний блиск і проявитися у всій красі.


Переваги шпонованих дверей очевидні:


  • Екологічність матеріалу.
  • Естетичність. Практично ідентичні виробам з цінних порід дерев.
  • Проста в догляді. Для миття використовують стандартні миючі засоби або воду.
  • Довговічність. Двері зі шпону служитимуть від 15 років. А при належному догляді і всі 30.
  • Доступність. Невисока ціна. 
  • Широкий асортимент. Вибір варіантів шпону величезний: різні візерунки, фактури та кольори.


Як бачите, шпон – універсальний матеріал, а вироби з нього вирізняються великою кількістю позитивних якостей.


Купити якісні шпоновані двері сучасного дизайну за оптимальною ціною Ви можете в фірмових салонах «Двері Білорусії», де Вам також порекомендують, якою монтажною бригадою може бути забезпечена професійна установка дверей.

Назад до списку

Вгору