Як вибрати дверні ручки

924
logo
Як-вибрати-дверні-ручки
Було б неправильно вважати, що відповідь на питання, як вибрати дверні ручки, не так важливий. Дверна ручка - основна складова дверної конструкції, тому до її вибору треба поставитися вкрай відповідально. Якщо ця деталь підібрана неправильно, функціональні можливості ваших дверей можуть серйозно постраждати. Якісні красиві ручки - стильна деталь інтер'єру. Якщо ви шукайте ручки дверні міжкімнатні, як вибрати їх потрібно вирішити відразу. У цьому вам допоможуть наші поради.

Матеріал дверних ручок

Ручки можуть бути виготовлені з різних матеріалів, тут багато що залежить від моделі двері і її дизайну. Найпоширенішим матеріалом для дверних ручок вважається латунь. Ручки з латуні відрізняються чудовим зовнішнім виглядом і приємні на дотик. Часто зустрічаються двері з алюмінієвими ручками. Такі ручки відмінно підходять до інтер'єру, виконаному в стилі хай-тек. Ручки можуть бути виготовлені зі сталі.

Досить поширеним матеріалом дверних ручок вважається пластик. Ручки із пластику зазвичай використовуються на дверях з ПВХ. Рідкісним, але ексклюзивним варіантом вважаються ручки зі скла. Найчастіше вони встановлюються на нестандартні дверні конструкції, які мають великі скляні вставки або забезпечуються вітражами.

Види дверних ручок

 Вибір дверних ручок в чому залежить від конструкційних особливостей двері. Традиційно розрізняють три типи ручок:

  • З нажімной рукояткою.
  • Ноби.
  • Стаціонарні ручки.

Ручки з нажімной рукояткою. Це досить поширений тип ручок. Щоб відкрити замок, цю ручку потрібно повернути. Такі ручки використовуються і на вхідних, і на міжкімнатних дверях. Ці вироби прості в експлуатації, ремонт також не викликає особливих складнощів.

Ручки-ноби відрізняються округлої формою. Відкриття дверей відбувається за рахунок їх повороту навколо своєї осі. Замок зазвичай розташовується в центрі такої ручки. Дверні ручки цього типу зазвичай використовуються у внутрішніх приміщеннях.

Ручки стаціонарного типу. Якщо два вище представлених види ручок відрізняються досить складною конструкцією, то стаціонарні моделі дуже прості. Їх кріплять до полотна за допомогою саморізів. Ручки нерухомі і не пов'язані з замком або засувкою. Рукоятки таких ручок можуть відрізнятися по конструкції. Наприклад, вони можуть мати форму літери П.

При виборі ручки, крім матеріалу виготовлення і типу конструкції, потрібно звертати увагу на зовнішній вигляд і те, чи підходить вона до полотна дверей. Крім того, важливо щоб ручки в одному приміщенні були виконані в єдиному дизайні.

Назад до списку

Вгору