ТОП-6 фактів про найпопулярніші чорні двері світу

242
logo
Двері Даунінг стріт, 10 цікаві факти

Чорний колір прийнято вважати одним з традиційних кольорів Дня Хеллоуїна, адже саме він пов'язаний з кольором ночі, містичними фактами і атрибутикою.

Напередодні Хеллоуїна ми вирішили розповісти про одні з найвідоміших чорних дверей світу, і факти, які з ними пов'язані. 

Двері Даунінг стріт, 10 цікаві факти

Отже, Даунінг стрит, 10 - вхідные двері резиденції прем'єр-міністра Великобританії вже на кількох сотень років. Однак за стільки років двері "офісу" одного і головних політиків Королівства пережили чимало.

І ось топ-6 фактів про чорні двері з Даунінг стріт, 10:

1. З самого дня спорудження будівлі парадні двері в георгіанському стилі були пофарбовані в чорний колір. Однак по закінченню декількох років, коли очолювати уряд в 1908 прийшов Герберт Генрі Асквіт, велено було перефарбувати двері в темно-зелений колір. 

Двері Даунінг стріт, 10 цікаві факти

А в 1916 році парадні двері знову стали відповідати фасаду самої будівлі чорного кольору.

2. Оригінальний зразок дверей, виконаний з чорного дуба, був вирізаний в 1735 році і після артилерійського обстрілу була замінена на сталеву копію, на якій ящик для листів всього лише декоративний муляж. А сам оригінал двері знаходиться з 1991 року в Музеї Черчилля.

3. На будинок Даунінг стріт і самі парадні двері претендує новий "власник". Насправді, це жарт, проте з 1970 року у будівлі з'явилася чергова цікава традиція у вигляді кота-мишолова. Нинішній кіт, переїхав в 9 років тому з притулку, тепер його величають на ім'я Ларрі і він перебуває на держслужбі.

4. Фасад будівлі теж не оригінальний.

При здійсненні капітального ремонту будівлі будівельники помітили той факт, що самі цеглу були колись жовтого кольору. Однак після цього колір фасаду жодного разу не змінювався.

5. Даунінг стріт 10 був номером 5.

Спочатку будівля Даунінг стріт, 10 з'явилося в кінці 17 століття, а якщо бути точним після 1684 року, коли король Карл 2 подарував дипломатові Даунінгу ділянку землі. І до перенумерации в 1779 році був під номером 5.

6. Даунінг стріт 10 зовсім не один будинок.

Як бачимо відомий у всьому світі будинок був в первісному вигляді зовсім не того кольору, не того номера, тепер з'ясовується, що за часів короля Георга другого було доручено об'єднати кілька будинків в один.


Назад до списку

Вгору