Двері і мистецтво

630
logo
Двері та мистецтво фото


Продовжуючи тему дверей в нашому житті, сьогодні ми поговоримо про двері як про мистецтво, які будуть виглядати привабливо і цікаво навіть через багато десятків років.

Мистецтво вуличних дверей

Не дарма кажуть, що вхідні двері - обличчя будинку. Саме вони дарують перше враження про будинок, саме вони здатні асоціюватися з гостинністю.

А для жителів, чиї будинки розташовані в центрах туристичних маршрутів, є чудова можливість увічнити свої будинки в об'єктивах фотокамер. Для цього і прикрашають двері всілякими візерунками, завдяки чому двері з легкістю стають творами мистецтва.

Гарні двері стріт-арт фото

Гарні двері стріт-арт фото

Гарні двері стріт-арт фото

Гарні двері стріт-арт фото

Дверні молотки

Крім яскравого фасаду вхідних дверей можуть додати оригінальність і неповторний зовнішній вигляд також і дверні молоточки. Ці невеликі дверні аксесуари користуються популярністю не тільки серед шанувальників вінтажу. Свого часу дверні молотки мали вигляд кільця, який було зручно взяти і нагадати господарям будинку про прихід гостей. Таким чином такий девайс виконував роль дзвінка.

В Іспанії, наприклад, з часів Середньовіччя, дверні молотки кріпили набагато вище людського зросту. Це було зроблено спеціально для вершників, аби вони мали змогу постукати в двері сидячи верхи, не злазячи з коня.

У давнину дверні молотки мали вигляд зовсім не привітних персонажів, навпаки, могли нагадувати злих тварин і навіть сцени тортур, відганяючи тим самим непрошених гостей, злих духів і привидів, в яких в минулі часи активно вірили.

Дверні молотки фото


У мусульманських країнах завдяки дверному молотку господарі будинку могли зрозуміти до кого з них вирішили завітати гості. Згідно з місцевими законами дівчини та жінки не мають права відкривати двері чоловікам, які не є членами сім'ї. Тому кількість дверних молотків в мусульманських країнах часто парне, і видають вони різні за тональністю звуки.

Дверні молотки в будинках у мусульман фото


Сучасні нокери виглядають наступним чином.

Сучасні дверні молотки фото


Вони можуть мати вигляд дверної ручки, оснащена спеціальною конструкцією, що дозволяє виробляти звук при натисканні.

У Лондоні, наприклад, є відомі двері з незмінним дверним молотком, які можна знайти на вул. Даунінг стріт, 10. Цей будинок є резиденцією прем'єр-міністрів країни. Скільки не міняла свого зовнішнього вигляду двері - були вони і червоного кольору, зараз чорні, металевий лев-молоток вірою і правдою служить дверям з 1735 року.

Не менш легендарний дверний молоток був і в Оксфорді, де цілий інститут був названий «Brazen Nose» («Мідний Ніс») в його честь. Відповідно до історії, молоток у вигляді котячої морди, який висів на двері і був справжнім оберегом, в 1333 році був викрадений. Знайшли його лише в 1890-му, після чого він був викуплений інститутом і повернувся в рідні стіни.

Двері світу історії і фото

Двері-мурали

Оригінальним порятунком від нудних сірих вулиць стали мурали, створені бельгійським художником Стефаном де Крук.

Головною ідеєю його твору стала історія, яку зберігають старі двері. При чому використані уламки дверей, меблів, що відслужили своє, в умілих руках дизайнера знаходять нове дихання, і знову знаходять привабливий зовнішній вигляд. 

Двери-муралы от художника Стефана де Крука


Для найбільшого муралу, 9-метрового образу, Стефан більше місяця шукав перероблену деревину, частину якої він знайшов у старому човні. 


Митець цікавий своїм підходом і механікою створення картин, при якому спершу з'являвся загальний вигляд твору, а потім вже продумуються і опрацьовуються кольори, текстури і відтінки. Крім того, при використанні вторинної деревини Стефан зовсім не обробляє її, дозволяючи існуючим кольорам справляти враження. 


Двери-муралы. Проект Стефана де Крука фото


Двері-мурали. Проект Стефана де Крука фото

Двери-муралы от художника Стефана де Крука

Стефан відомий як творець і інших футуристичних творів, де, використовуючи лише два кольори, автору вдалося передати всю глибину емоцій і яскраві акценти.


Назад до списку

Вгору