Оригінальні заклади світу з цікавими дверима. Частина друга

376
logo

Двері кривих будинків світу фото

У попередній статті ми вже торкнулися теми кривих будинків і дверей, які приносять популярність маленьким містечкам Європи, привертаючи увагу тисяч туристів.

У даній статті ми розповімо Вам історії закладів з кривими дверима з усього світу, їх історію та як вони до сих пір стоять стільки століть, не припиняючи своєї діяльності.

Будинок з кривими дверима в Віндзорі, Великобританія

Кривий будинок в Виндзоре фото

Цей будинок має давню історію, яка почалася ще у 1592 році. Спочатку він був м'ясною лавкою, потім магазином ювелірних прикрас, антикварною лавкою і навіть пивоварнею. А останнім часом, до 2016 року, в ньому діяла невелика, але затишна чайна, після закриття якої будинок передали на продаж.

Як будинок отримав свій нахилений вигляд? У 1687 році рада ухвалила рішення знести будівлю, аби звільнити місце для будівництва місцевої ратуші. Але рішення було оскаржене, хоч і після знесення Віндзорського будинку. Після чого було прийнято рішення знову його перебудувати. Але перебудову влаштували настільки поспішно, що використані матеріали були ретельно підібрані, через що будинок і нахилився.

Кривий будинок у Виндзорі фото 

Кілька століть будинок не міняв своєї форми, змінювався лише колір його фасаду.

Будинок з кривими дверима в Кентербері, Великобританія

Будинок з кривими дверима в Кентербері, Великобританія фото


Ця будівля носить назву Будинок сера Джона Бойса, в честь члена Парламенту, який в ньому жив в 17 столітті.

І стало воно знаменитим також завдяки вхідним дверям.

Будинок почав кренитися в результаті змін димової труби, яка незабаром і зовсім впала, проте будівля - ні, її підтримує всередині сталева рама.

А ось первинні вхідні двері не витримали навантаження. Нові були спеціально зроблені зі скошеними кутами, щоб вписатися в дверну коробку.

Над дверима написана наступна фраза: "дуже старий будинок, що випирає над дорогою ... нахилився вперед, намагаючись побачити, хто проїжджає по вузькій бруківці внизу ...». Чарльз Діккенс 1849.

Будинок з кривими дверима в Кентербері фото

Цей напис з одного з найвідоміших творів Чарльза Діккенса «Девід Копперфільд» з розділу, де він описує резиденцію Агнес Уікфілд, де Девід Копперфільд жив, відвідуючи школу в Кентербері. Хоча і не доведено, що саме господар будинку, сер Джон Бойс Хауз став натхненням для цих рядків. Та й не доведено, що сам будинок належав серові Хаузу, але справа зовсім не в цьому, а в оригінальності будинку, який простояв більше двох століть.

П'яний паб в Стаффордширі

П'яний паб в Стаффордширі фото

Ця пивна, побудована у 18 столітті в Стаффордшире, також неспроста носить назву "п'яний будинок", тим більше, що для неї це як раз в тему.

Заклад стоїть на пагорбі, який з плином часу скривився, в 19 столітті грунт змістився, покосився разом з ним і бар. Тепер і вікна і двері виглядають, ніби втомилися від величезної кількості відвідувачів, за що його і засудили свого часу до зносу, хоча насправді, вони анітрохи не втомилися. До того ж, знаходиться в ньому безпечно, ось і будинок відстояли, додатково зміцнили балками, зберігши асиметричність і популярність закладу.

Двері до впалої зірки, Каліфорнія

Двері до впалої зірки фото

Це незвичайний будинок приземлився на дах Інженерної школи Джейкобса в Каліфорнійському університеті в Сан-Дієго, саме тому називають "впала зірка", ("Fallen Star", автор південнокорейський художник До Хо Су).

Вхідні двері ведуть до повністю мебльованого будинку. І, незважаючи на схильність будинку і вид на крутий виступ, правда, не для людей зі слабкими нервами, перебувати в ньому абсолютно безпечно. Ось це чудо архітектури.

Кривий готель в Ульмі, Німеччина

Кривий готель в Ульмі фото

Німеччина теж славиться своєю неординарною архітектурою, зокрема місто Ульм і падаючий готель, в ньому розташований.

Втім, падає готель вже 7 століть, і місцеві архітектори переконують, що й простоїть він ще стільки ж. З 1995 року готель занесений до "Книги рекордів Гіннеса" як самий кривий готель світу.Назад до списку

Вгору