Незвичайні двері Європи. Серія криві будинки

712
logo
Історії незвичайних дверей Європи фото

Містечко з кривими будинками в Англії

У передмісті Лондона є невелике містечко Лавенхем, який відомий Європі і всьому світу завдяки кривій архітектурі своїх будівель. Через що у цього старого містечка є друга назва "криве селище".

Історії кривих дверей фото

Варто відзначити, що кривими житлові будинки стали ще з середньовіччя з наступних причин. У XV столітті, з часів заснування цього ремісничого містечка, він вважався досить багатим районом Англії, якщо не сказати багатющим, що і манило сотні переселенців з інших районів країни. Велика кількість нового населення стало причиною активного будівництва нових житлових будинків, але з активністю жителі настільки переборщили, що використовували замість якісного матеріалу не підготовлену, що не просушену деревину.

Історії

Наслідки такого швидкого будівництва не змусили себе довго чекати. Стіни будинків, дахи, вікна та вхідні двері покосилися, і самі будинки придбали криві форми. Крім того, багатство містечка змінилося скромними достатками, в результаті чого населення не змогло перемогти наслідки і перебудувати своє житло.

Історії кривих дверей фото

Неможливо уявити, як настільки похилені будинки простояли не впавши стільки часу. Але ця загадка тепер вабить натовпу гостей з інших країн і міст. Туристи з величезним інтересом прогулюються вулицями кривого містечка, проходячи через криві вхідні двері вигнутих в різні боки будинків.

Криві двері будинків Великобританії

Історії кривих дверей фото

Великобританія багата на архітектуру з кривими будівлями, і, як наслідок з кривими дверима. Яскравим прикладом є такі фото вхідних дверей для будинку.

Цікаво тільки, наскільки зручно жити в таких будинках, щодня проходячи через викривлені двері.

Пізанська вежа в Естонії

Історії кривих дверей фото


Вас могло здивувати таку назву Арт Музею в місті Тарту, що знаходиться в Східній Естонії, адже справжня Пізанська вежа знаходиться в Італії. Але це дійсно правда, Тартуський художній музей дійсно називають Пізанської вежею або Пізанським будинком. А все тому, що музей має помітно похилий фасад, тому що одна сторона цього музею підтримувалася старою міською стіною, інша сторона - стовпами, а для фундаменту використовувалися різні матеріали. Але після часткової реконструкції будівля перестала "падати", і знаходиться в нахиленому положенні вже багато років.

Найцікавіше, що в обох випадках дах, стіни, вікна покосились, а вхідні двері залишилися в колишньому положенні. Швидше за все, саме на них будинки і тримаються;)

Танцюючий будинок в Сопоті, Польща

Історії кривих дверей фото


Цей танцюючий будинок в місті Сопот, на півночі Польщі, небезпідставно є місцевою визначною пам'яткою вже 15 років. Дивлячись на нього виникає відчуття, ніби дивишся на нього крізь окуляри з викривленими лінзами, або нібито це макет якогось казкового будиночка, ну ніяк не створюється враження, що він справжній. Але насправді це торговий центр, який з дня свого проектування був покликаний користуватися величезною популярністю і залучати покупців в бутики і ресторани, розташовані в ньому. Що ж, завдяки своєму незвичайному зовнішньому вигляду: відсутності гострих кутів і асиметричності всіх вікон і парадних дверей, відкритих для регулярних натовпів туристів, такого будинку не склало труднощів впоратися з цим завданням.

Історії кривих дверей фото

При цьому, будинок відмінно вписався в загальну архітектуру міста.


Ось як незвичайні будинки з незвичайними вхідними дверима приносять популярність містам Європи.Назад до списку

Вгору