Історія дверей

307
logo

Історія дверей фото

Варто відзначити, що перші згадки про двері були виявлені на єгипетських гробницях 4000 років тому. Ніхто не знає, ким була винайдені двері, але відомо тільки те, що вперше вона була винайдена десь в центральному Єгипті. У єгипетській архітектурі двері були окрасою стіни, яке виглядало як вікно, вони були звичайним явищем в гробницях і представляли собою ворота в загробне життя.

У біблійні часи двері храму царя царя Соломона були зроблені з оливкового дерева, як і багато дверей минулого.

Історія дверей фото

З плином часу і досягненням прогресу римляни використовували свій творчий архітектурний розум для створення більш досконалих дверей. Ці двері зазвичай робили з бронзи і використовували одинарні, подвійні, розсувні і складні двері.

У римській релігії Янус був римським богом дверей і арок. Оскільки римляни були підозрілими людьми, під час війни у армії були вдалі і невдалі способи пройти через Янус (двері). Janus Germinus відома двері в Римі, святиня для римського бога Януса. Вона являє собою просту прямокутну бронзову конструкцію з подвійними дверей, які були в мирний час і відкриті під час війни.

Перші зареєстровані автоматичні двері були створені в I столітті нашої ери в епоху Римської Імперії грецьким вченим, відомим як Герон Олександрійський.

Історія дверей фото

В середні віки в XII і XIII століттях символ дверей мав велике значення. Вони могли означати репутацію, престиж, статус і багатство. Двері могли бути створені з будь-якого матеріалу, доступного в регіоні, а мідь і бронза були невід'ємними матеріалами для середньовічної архітектури - основним матеріалом для дверей був міцний дуб.

Незалежно від того, чи були двері для собору або замку, вони були побудовані з фанери і утримувалися разом за допомогою сталевих шпильок, посилених сталевими залізними стрічками, призначеними для захисту від невеликих сил.

Майстерність була на висоті в 16-17 століттях, в період, відомий як ренесанс. Ця епоха вважалася мостом між середньовіччям і сучасною історією.

Двері в іспанському стилі епохи Відродження були всипані сотнями цвяхів ручного кування. Двері в тосканському стилі з пагорбів Італії були надзвичайної краси, їх кордони прикрашали фігури, птиці і листя. На багатьох дверях прямокутні панелі були заповнені барельєфами (скульптурами, різьбленням або ліпленням), на яких сюжети Писання проілюстровані незліченними фігурами. Мікеланджело назвав ці двері «воротами в рай».

Історія дверей фото

Оскільки в той час безроздільно панувала релігія, кращі французькі двері епохи Відродження були спочатку створені для соборів. Французькі двері, для яких характерні готичні деталі, герби і / або королівські і старовинні мотиви, були вирізані в основному з прекрасного кедра. Найвеличніші двері мали високі навіси і подвійний ряд ніш з фігурами.

Через роки французькі двері були прикрашені барельєфами, пейзажами, фігурами і хитромудрими переплетеними межами.

Двері були символічними і стилістично розвивалися в різних культурах протягом століть.

Як бачимо, історія дверей сягає в далеке минуле. Як і тоді, так і зараз вони мають важливу роль при створенні унікального простору, зберігають індивідуальну атмосферу будинку.

Замовити двері для дому або квартири Ви можете, обравши з нашого онлайн-каталогу, або звернувшись до фірмового салону мережі "Двері Білорусії".


Назад до списку

Вгору